Araçlarda Termostat Arızası

Araçlarda Termostat Arızası

Araçlarda Termostat Arızası

Motor ve radyatör arasında bulunan parça sayesinde araçların her zaman belli bir motor suyu sıcaklığında olması sağlanır. Devirdaim işlemi ile motorun ısısını belli bir noktada sabit tutmak mümkün olur. Eğer motor suyu gerektiğinden fazla ısınacak olursa hararet gibi çok önemli bir sorun ortaya çıkar. Hararet yapan araçlarda conta yanıkları hatta piston yanıkları gibi maliyeti çok yüksek olan sorunların görülmesi mümkün olur.
 
Araba termostat arızası nasıl anlaşılır dersek elbette önce aklan konu arıza belirtileri olacaktır. Ortalama bir sürücüm bu arızaları mevcut belirtilerden kolayca anlayabilir. Aracın çalışmasını ve düzenli hareketini engelleyen belirtilerde:
  • Aracın hareketi durumunda motoru çok soğuk gösterirse,
  • 15 km mesafe kat ettikten sonra araç gerekli çalışma ısısına ulaşmamışsa,
  • Araç çalışmasında motor çok geç ısınıyorsa
  • Nedensiz hararet sorunu yaşanıyorsa,
  • Kalorifer soğuk üflüyorsa,
  • Uzun mesafe yolda araç soğuyor ve kısa mesafe yolda araç çok ısınıyorsa, önemli bir sorundan söz etmek mümkün olur.
Her bir belirti sonucunda kuvvetle muhtemel termostat arızasından söz etmek mümkün olur. Aracın motor sıcaklığı dengesini korumak açısından periyodik bakımlara önem vermek ve bu süreçlerde ortaya çıkan sorunların giderilmesini sağlamak gerekir. Bakım sürecinde uzmanların yaptığı değerlendirmeler, çözüme giden yolların belirlenmesini sağlar.
 
Araçlarda termostat arızası aracın düzenli ve dengeli çalışmasını engelleyen sorunlar yaratır. Bu tip sorunlarla mücadele konusunda özellikle servisimizin hizmet çözümleri müşterilerimize büyük kolaylıklar sağlamıştır. Termostat ile ilgili arızalar söz konusu olduğunda, servisimizin donanımlı ekipleri ve usta kadrosu her zaman çözümden yana pratik fırsatlar yaratır. Kullanmış olduğumuz kaliteli ekipmanlar uzmanlarımıza büyük avantaj sağlamaktadır. Modernize edilmiş gelişmiş iş istasyonlarımız her türlü çözüm için ergonomik ve avantajlı sonuçlar yaratmaktadır. Müşteri memnuniyeti ilkesinden taviz vermeyen servisimiz, marka kalitesi ile her zaman en iyi çözümleri müşterilerin ayağına getirmiştir. Termostat ile ilgili problemleri hızlıca çözüme kavuşturmak için bize güvenebilirsiniz. Ekonomik ve avantajlı hizmetlerimiz siz değerli müşterilerimize önemli kolaylıkları sağlayacaktır. Servisimize ve hizmetlerimize her zaman güvenebilirsiniz.
 

Araçlarda Termostat Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X