Diagnostik Arıza Tespiti

Diagnos yani arıza tespit konusunda hizmetlerimiz en gelişmiş ölçüm ve kalibrasyon cihazları ile yapılmaktadır. Makine ve araçlarınızda sorun tespiti için kullandığımız teknoloji, arızaların giderilmesi ve sorunların çözümlenmesi için büyük önem taşımaktadır.

Diagnos / Arıza Tespit

Dizel makine ve araçlarda yaptığımız çalışmalar, zamanla ortaya çıkan sorunların tanımlanmasına ve ortadan kaldırılmasına neden olur. En doğru ve hassas ölçümleme tekniği ile kaliteli cihazlarımız, bu konuda hızlı çözümleri ile kendini göstermiştir. Son teknoloji ve hassas ölçüm kapasitesine sahip cihazlarımız ile aracınızda meydana gelen arızanın yerini kısa sürede tespit ediyor, uygun ve çözüm odaklı yaklaşımlar ile cevap veriyoruz.

Diagnostik Test Nedir? Ne İşe Yarar?

Diagnostik test nedir sorusuna verilecek en doğru cevap olarak araç ve makinelerdeki sorunların giderilmesini örnek olarak gösterebiliriz. Ölçümleme ve test konusunda kendi dalının en gelişmiş teknoloji ürünleri servisimiz tarafından kullanılmaktadır. Araç ve makinelerde yaşanan sorunların hızlıca çözüme ulaşması için, servis teknisyenlerimiz kendi branşında güvenilen çalışmalarla müşterilerine yardımcı olur. Araçlarda ortaya çıkan arızaların bir an önce çözümle buluşması önemlidir. Zamanında yapılacak olan tamir ve değişim çalışmaları maliyetleri daha uygun noktaya çekecektir. Makine ve araçların çalışmaması ise yine başlı başına önemli bir masraf ortaya koymaktadır. Bu tür masrafları azaltmak ve verimliliği artırmak için servis teknisyenlerimiz ve gelişmiş teknolojimiz araç ve makineleriniz için gereken yardımı sağlayacaktır.

Dizel araçların daha az yakıtla daha performanslı çalışması araç sahipleri için önemli avantajdır. Yakıt pompası ve dizel enjektör arızaları ise performansı düşürür ve maliyeti artırır. Arızaların çabuk anlaşılması, sonrasındaki tamir ve değişim süreçlerini daha hızlı hale getirmektedir. Araç ve makinelerin zaman kaybetmeden işine dönmesi için servisimiz her zaman gerekli desteği sağlamaktadır. Arızalı veya sorunlu parça ve sistemlerden de bir an evvel kurtulmak gerekir. Servisimiz, hem Diagnostik test nedir sorusunun cevabını vermiş hem de bunu uygulamalı olarak göstermiştir. Kapsamlı bir test sonucunda pek çok parça ve sistem üzerindeki arızalar hızlı biçimde tanımlanır. Bilgisayar bağlantısı ve entegre bir yazılım kullanımı ile dizel araçlarda öne çıkan sorunların hızlı biçimde tanımlaması tarafımızdan yapılmaktadır. Kesin ve doğru arıza sonuçlarını aldıktan sonra bu arızalardan kurtulmak daha kolay olacaktır.

Diagnostik Test Nasıl Yapılır? Neler Tespit Edilir?

Diagnostik test yapılırken kullanılan yöntem ve araçlar sonucu belirler. En küçük arıza ve değişiklikleri ölçen ve farklılıkları ortaya koyan bir teknoloji ile arızaların tanımlamasını doğru olarak yaparız. Bir tür test sistemi olarak karşınıza gelen kalibrasyon cihazları, aracın pek çok noktasında sorunları algılar ve tanımını yapar. Tanımı yapılmış olan sorunlardan kurtulmak elbette daha kolay olacaktır. Servis teknisyenlerimiz ve onların bilgi ve becerileri sayesinde doğru ve yol gösterici bilgilere ulaşmak daha kolay olur.
Elektronik kontrol hataları (ECU) test aşamasında yapılan çalışmalarla belirlenir ve ortaya konur. Hata kodu okuyucusu (OBD) ve ona yapılan bağlantı ile gerekli erişim elde edilir ve bu şekilde sorunların tanımlaması yapılır. Araç ile bilgisayarlı teknoloji entegresi sayesinde sorunların daha hızlı ve güvenli şekilde çözümü sağlanır. Dizel araç ve makinelerde yapılan çalışmalar sorunların doğru algılanmasına ve en uygun şekilde giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Diagnostik test sonuçları elde edilirken, araçların durumunu burada yapılan testler sonucunda görmek mümkün olur. Hata kodu şeklinde kendini gösteren durumlar, araçlar için bir an önce çözüme kavuşması gereken hatalardır. Kalibrasyon, ölçüm ve hata tespit konusunda yaptığımız çalışmalar, aracınızda bulunan sorunların bir an önce ortaya çıkmasını sağlar. Dizel servisi çalışmalarındaTeknisyen olarak görev yapan uzmanlarımız, hata kodu okuma, hata tanımlama ve giderme konusunda her zaman başarılı olmuştur. Tamir ve değişim çalışmaları ile bu tür sorunlara hızlı çözümler oluştururuz.

Hemen Ara Yol Tarifi
X